קערת סמודי

חומר גלם עיקרי: מנגו טומיסמודי אורגני

אם יש משהו שאני אוהבת, זה אוכל יפה.
אוכל שמוגש יפה באופן החזותי שלו, מתייחס אלינו קודם כל כבני אדם שהאוכל שלהם מורכב מעוד כמה רבדים מעבר לערך תזונתי. וזה בעצם עקרון שיכול לגרום לכל אדם לאכול את אותו האוכל (במידה והמנה גם טעימה, כן?) בתאבון ובתשוקה, ללא כל קשר למרכיבים שלו וללא כל קשר לדעותיו כלפי אותו האוכל. תבחינו בנושא במיוחד בהקשר של ילדים שסולדים מכל מיני מזונות, אוכלי ג'אנק למיניהם שסולדים מאוכל בריא ואפילו מסעדות בריאות למיניהם שתמיד ישתדלו להקפיד מאוד על הפן החזותי, בשל התדמית טעונת השיפור בתחום הבריאות (שמאיזו סיבה נתפסת כמשהו שלילי).

היה זה רק עניין של זמן, עד שגם אותי יתפוס שגעון קערות הסמודי'ז הקייציות והמטורפות שכבר לא מעט זמן מסתובב בעולם.
SMOOTHIE BOWL – היא קערת שפע של בריאות, צבעונית ומגניבה, עם לא מעט חומרי גלם, פלוס איזשהו בסיס מחיתי שבמרקם שלו נמצא בין גלידה לשייק. הקיץ הוא זמן מעולה לקבל כל יום עם סמודי אחר לגמרי. צבעוניות בלתי נגמרת מפירות הקיץ ותוספות חדשניות של מזונות על, דגנים, תבלינים ועוד.

הרי לכם דוגמה, וזו באמת רק ההתחלה.
קיץ נעים!!!

אגסים ובננות אורגניים

קערת סמודי אקזוטית

רכיבים:

למחית:
1 מנגו טומי מגולען ומקולף
1.5 בננות קפואות

לטופינג:
כף גדושה כוסמת ירוקה (מיובשת-לא קלויה)
כפית גדושה צ'יה שחורה
כפית גדושה גוגי' בריז
אגס קטן
1/2 בננה גדולה טרייה
1 קיווי צהוב

אופן הכנה:
1. מכניסים לבלנדר את הרכיבים למחית ומערבלים היטב עד לתערובת קציפתית ואחידה במיוחד. אפשר לוהסיף קצת מים כדי "לעזור" לבלנדר לערבל יותר טוב.
2. מכינים צלחת עמוקה מעט ורחבת שוליים ומשטחים לבפנים את המחית. בעזרת כף מסדרים את קו הפנים של המחית.
3. לאחר מכן, מסדרים שורות-שורות של המרכיבים.
4. מגישים מיד ואוכלים בתאבון.

קיווי ושקדים אורגניים

הערות

  • קערות סמודי הן הבשורה הכי חמה היום בעולם התזונה הבריאה! שיטוט קצרצר ברשת יחשוף בפניכם עולמות בלתי נגמרים של רעיונות לסמודיז, החל מהתוספות המעוצבות ומסודרות להפליא ועד מחיות מגניבות שלא תאמינו ממה הן עשויות! בינינו, זה ממש ריפוי בעיסוק
  • הסמודי היא מנה מעולה לאירוח, לארוחות בוקר או ביניים – לילדים ולמבוגרים. תוכלו להרשים בעזרתה את כל "צקצקני הבריאות" למיניהם ולהוכיח כי קינוחים בריאים יכולים להיות יפייפים, נחשקים וטעימים בצורה יוצאת דופן.

שמחנו לעזור לכם להתקרב קצת יותר לטבע
שלכם ,
סיון מ-נועם השדה