מבצעים ומוצרים חדשים, דלעת כתומה יפה, הלכת ירקות-עלים מרוססים, עץ מורולה ישראלי

  • בית
  • /
  • בלוג האורגני
  • /
  • מבצעים ומוצרים חדשים, דלעת כתומה יפה, הלכת ירקות-עלים מרוססים, עץ מורולה ישראלי

שלום לכולם,

בהמשך לשבוע שעבר, גם הפעם ישנם מבצעים חדשים שזוכים להענות טובה והתרחבות, המצרכים שבמבצע נמצאים במחלקת התוצרת הטריה וגם במחלקת היבשים. מחירים נהדרים על פירות ההדר, תמרים ממגוון סוגים, כרוב לבן ועוד המון פריטים שמצטרפים במהלך השבוע ונגלים לכל מי שנכנס לטופס ההזמנה. מוזמנים לבדוק גם את מחלקת המזון הגולמי, ולמצוא עגבניות מרוסקות לפסטה – חדש ובמבצע – טעים!!

מזכירים לכל מי שצורכים כמויות גדולות, מארחים או נהנים מרכישה מרוכזת, שכדאי מאוד להיכנס למחלקה הסיטונאית, בהזמנת ארגזים החיסכון הוא משמעותי לכולם וגם שם תמצאו המון הפתעות.

המבצע שהכי כיף לספר עליו השבוע הוא של הדלעת הכתומה!
אבישי, ממושב גימזו, בעל ניסיון בחקלאות זעירה, בהדרכה חקלאית של תלמידי בתי ספר וגינון טיפולי, ערך ניסיון קטן – הוא הביא לגינתו האחורית קצת קומפוסט אורגני, הנביט כמה שתילים של דלעות, שתל וטיפל בהם יפה והופ יצאו כחצי טון של דלעות גדולות יפהפיות וטעימות.
לאחר הקטיף המבוכה לא איחרה לבוא, איך מאחסנים? כיצד מוצאים מקום לכל זה? ומי בכלל מעוניין בחצי טון של דלעות מחקלאות זעירה ומקיימת? כאן צוות האורגני נכנס לפעולה, בודק, עוזר, מייעץ ומחייך ובעיקר סוחב, מאחסן, חותך ודואג שכל דלעת תקבל את היחס הנכון ליעדה הראוי לה.
אז כן יש מבצע על דלעות נהדרות, אפשר גם חתוכות וגם לפי יחידות שלמות (במחלקה הסיטונאית), מחקלאות מקיימת, עם הרבה אהבה, ללא פיקוח אורגני וללא קמצוץ של ריסוס.

בנוסף, כבר זמן רב שעולה השאלה המתבקשת על שיטת הגידול למהדרין שנפוצה בשוק, כלומר ירק כשר למהדרין (בד"כ עליים) ללא חשש לחרקים. מובן מאליו שכמות הריסוס שצריכה להיות בשימוש בשביל להשמיד אוכלוסיות שלמות של חרקים זעירים, שזהו מקומם הטבעי, היא עצומה ורחוקה ממה שהאדמה או האדם יכולים להכיל לאורך זמן. כך שלמעשה מדובר בחשש ממשי, אך לא מחרקים. כהרגלנו, אנו מחפשים אחר הצד החיובי ומעודדים להבחין בפרטים הקטנים, תרתי משמע.

עוד על כך ניתן למצוא בכתבה שפורסמה בויינט, בה נכתב בין היתר על הקשר שבין ירקות עלים שמגודלים בעזרת שימוש מופרז בחומרי הדברה לבין הציבור הדתי שנמנע מאכילת מני מזיקים. כתבה נוספת עוזרת לנו להבין למה כולנו (תומכי החקלאות האורגנית והמקיימת) עושים את מה שאנחנו עושים. מישהו הזכיר עלויות סמויות בחקלאות קונבנציונלית?

אז במיוחד לאלה שזקוקים ללמידה חדשה או למנת אופטימיות לעתיד – גללו למטה ולמדו קצת על עץ מורולה ועל חקלאות מק'יימת.

שלכם,
יוסף ודוד.

 

יום החלוקה הבא – שלישי
ניתן להזמין עד יום שני ב 12:00

צמח השבוע מאת טליה שניידר

עץ המורולה הוא עץ נאה, כמעט ואינו צריך השקייה, מניב פירות עגולים צהובים דמויי מנגו קטן שמשובחים לריבות, ליקרים וגם טריים כפי שהם, פרי המורולה
ממש כמו שלפני חמישים שנה הביאו לארץ טעמים חדשים (מנגו, אבוקדו, פאפיה…) שבוייתו והותאמו לארץ והיום ברור לכולם מאליו שהם 'ארצישראליים', כך גם היום פועלת דר' איליין סולואי ממכון קטורה, כמו גם רבים וטובים אחרים, להוספת עוד 100 יבולים חדשים לצלחת שלנו…"משתלת יער" מגדלת כמה מהם.

נסו ותהיו חלק מחלוצי הפירות בארץ

להשתמע,
טליה שניידר

 

אם עוד לא ראיתם,

עדכונים אחרונים מהאורגני

לעדכונים שוטפים וכל מה שמעניין בעולם החקלאות האורגנית והבת-קיימא, נרשמים ומצטרפים למעגל החקלאים והצרכנים של האורגני.

האורגני מבטיח לשלוח רק דברים מעניינים ממש!