השבוע מחלקים ביום חמישי – הזמנות יש לשלוח עד יום רביעי ב12:00

בהזדמנות זו חשוב לנו להודות לכולם! קטיף, אספקה, מיון ושינוע בתקופת החגים הלא שיגרתית הינה משימה לא פשוטה, הדורשת מכולם להתייצב בשעות לא שיגרתיות למשימות לא שיגרתיות בתקופה שרובם נמצאים בחופשה.
אנו מנצלים הזדמנות זו להודות לחקלאים, משווקים, יצרנים, נהגים, אורזים, קשרי לקוחות ושירות שהתגייסו ותרמו מזמנם היקר במהלך תקופה זו ודאגו שהכל יסופק כרגיל ללא הרבה הבדלים משאר ימות השנה.
היה לא קל ולא מובן מאילו, אנחנו שמחים במידה מסויימת עם תום תקופת החגים, ומקדמים בברכה את השנה החדשה שמביאה עימה שיגרה חדשה שכל כך נחוצה לאיזון של כולנו.
אנחנו מודים גם לכם החברים שמזמינים ולכל מי שמוכיח שהוא כאן בגלל שהוא גם מבין את ערכי העשיה אותה אנחנו מקדמים. תודה על התמיכה והסבלנות הנחוצה :)
בשבוע הבא בתום תקופת החגים נחזור לחלק כדרכינו בימי שלישי.

ולכבוד השנה החדשה יש שיתוף פעולה חדש
הוצאת יער – טליה שניידר 
טליה – חלוצה בתחום הפרמקלצ'ר ומקדמת את מהפכת החינוך (צעירים ומבוגרים כאחד) לתרבות בת קיימא ואקולוגיה מעשית
תוך העברת סדנאות, כתיבת ספרים ועשיה שלא נגמרת בכל מה שקשור לאוכל, חקלאות, יהדות וסביבה מקיימת.

במחלקת הספרים תוכלו למצוא מעתה את כל ספרי ההוצאה המבורכת, ספרים מפרי עתה ומכותבים נוספים כגון "גן עדן בפתח הבית" שמרחיב בחשיבותם של זרעי מורשת, "ניחוחות מרפא", זבלאנושי" ועוד…
כולם מאירי עיניים, מרחיבי אופקים ושווים לכל נפש.
מדובר בהוצאת ספרים אקולוגית, ידידותית לסביבה ראשונה מסוגה בארץ שמשתבחת עם הזמן ומומלצת לכולם.
כשספר של הוצאת יער בידכם, אתם יכולים לנשום לרווחה.

כדי להמחיש את העשיה היוצאת דופן של הוצאת יער הוספנו למחלקת הגינה המקיימת הישר ממשתלת יער מגוון רחב של שתילים ועצים יוצאי דופן שלא רואים כל יום במשתלות הרגילות,
טליה ומשפחתה מטפחים משתלת פרמקלצ'ר בייתית קטנה שמשמרת זרעי מורשת, צמחיה מקומית, ועידוד להרחבת המגוון המקומי ע"י הכנסת צמחים כמו עץ המורולה והמורינגה לתודעה הישראלית.
וכמו שטליה אומרת "לפני 30-40 שנה אף אחד בארץ לא ידע מה זה עצי מנגו ואבוקדו ויכולנו לדמיין רק איך נראים הפירות הנחשקים, כעת הגיע הזמן להכיר גם את המורולה האפריקאי (עץ שופע פירות צהובים טעימים), המורינגה (עץ שכולו אכיל כולל העלים), ושעועית הגלידה".
מוזמנים לבקר במחלקה לגינה המקיימת – המחלקה שתגרום לכם ללמוד דברים חדשים עליכם ועל הגינה הקרובה וגם תשפר לכולנו את איכות החיים.

לכל חובבי ביצי חופש אורגניות אמיתיות חוזרים השבוע לעבוד עם בריאות בטבע שיספקו לנו ביצים מתרנגולות חופשיות שמשמיעים להם מוזיקה קלאסית,
בין השאר גם ירקות איכותיים שהם מגדלים כמו מלפפון ועגבניה בלאדי מזרעי מורשת, צנוניות, שרי צהובות ועוד.

:ירק פרא מזמין חברים ליום התנדבותי/לימודי/חוויתי בחווה בדרכו הייחודית
יש משהו חזק ובלתי אמצעי, שהופך את המגע באדמה ובצמחים, לחוויה מטהרת ומרגיעה.  גם כאשר מדובר בעבודה פיזית (ואולי בגלל), או פעולה החוזרת על עצמה, כגון עישוב.
ודאי כאשר מדובר בשתילה, זריעה וקטיף.  קשה להמחיש ולתאר את הסיפוק המלווה לרוב, את הפעלת הגוף והחושים בשדה, בצורה שלא דומה לשום פעולה אחרת.  גם לא לעבודה בגינה.
כל מה שאני יכול לעשות, הוא להראות את הדלת ולהזמין אתכם להכנס פנימה!
'ירק פרא' נמצא בכפר הרי"ף.  40 דקות מירושלים או תל אביב.
חלקת האדמה הצנועה, אותה אני עובד בהנאה גדולה לבדי, שמחה תמיד לארח מבקרים ומתנדבים הצמאים לחווייה החקלאית אותה אי אפשר לקנות  בשום מקום ובשום סכום.

אם בא לכם להגיע ליום או יותר, צרו קשר ואספר לכם מה על הפרק. בשלב זה אין במשק אפשרות לינה (כנראה שגם זה יגיע יום אחד), אבל הקירבה היחסית למרכז ולירושלים,
מאפשרת הגעה מהירה ונוחה; ברכב, באוטובוס או ברכבת.
ארוחת צהריים וקפה על חשבון הבית!
אסף, 'ירק פרא'

 

"אדם אמיץ היום – הוא אדם של שיתופעולה" מתוך יש תורה בסביבה מאת טליה שניידר
או כמו שחברת נעליים עם זיקה אקולוגית פירסמה מודעה – "דרושים גיבורים לשיפור איכות הסביבה"
מצפים לשנה חדשה עם המון שיתופי פעולה מקומיים והרחבת מעגלים.
תודה דוד וספי.

יום החלוקה הבא – חמישי
ניתן להזמין עד יום רביעי ב 12:00

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שליחה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.