מזון מקומי

כאשר מדברים על המונח שרשרת המזון רבים מדמיינים לעצמם את שרשרת המזון המוכרת של צמחים, חרקים, עופות, יונקים, טורפים וכדומה.  אבל ישנה עוד שרשרת מזון מעט סמויה מהעין שלא מרבים לדבר עליה ולרוב מטעמים מובנים למדי: זוהי אותה שרשרת מזון מיסתורית העוברת על האוכל שלכם החל מרגעי הגידול שלו ועד שהוא נכנס לבסוף לגופכם.
השרשרת הזו כוללת בתוכה בין היתר ליקוט, אריזה, שינוע, אחסנה, קירור, חלוקה ועוד מספר תחנות רב למדי שלכל אחת מהן השפעה דרמטית על טיב המזון אותו אנו מכניסים לגופנו.

אז איך נראית שרשרת המזון שלכם?

מזון מקומי

גדלו בעצמכם את המזון אותו אתם צורכים

בניגוד לדעה הרווחת כל אחד ובכל מקום יכול לגדל בעצמו את המזון אותו הוא צורך. אולי לא את כולו ואולי לא תמיד, אבל השתדלות לגדל את המזון שלנו בעצמנו כדאי לכל אחד לתרגל. זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח לעצמכם שליטה מלאה על איכות וטיב המזון שלכם, וגם על סוג המזון וטריותו. לא לחינם אנו עדים היום למגוון פתרונות של גידול מזון מן הצומח המתאימים לכל סביבה: החל מהגינה הביתית או הקהילתית ועד למרפסות, אדניות, עציצים ומערכות הידרופוניקה בסביבה אורבנית. זה קל, משתלם, טרי יותר ובעיקר בריא יותר. בתזונה שכזו אתם מונעים את כניסתם של אינספור חומרי הדברה וריסוס שונים למזון שלכם, מפחיתים את חתימת הפחמן, עוצרים זיהום סביבתי ובעיקר נהנים ממזון טרי יותר, בריא יותר, ואפילו טעים יותר. אם אין לכם גינת ירק או עציץ כלשהוא או אדנית זהו בדיוק הזמן להתחיל כעת את גינת הקיץ שלכם, ההנאה מובטחת לא תצטערו.

ריכשו את המזון שלכם בשוק חקלאים מקומי

אופציה נוספת לצריכה של מזון בריא יותר היא כמובן לרכוש את התוצרת בשוק חקלאים מקומי הקרוב למקום מגוריכם. התוצרת שם לרוב תהיה טריה יותר ומגוונת יותר מאשר בשווקים הגדולים או ברשתות השיווק. כאשר אתם רוכשים בשוק האיכרים המקומי אתם נהנים מתוצרת טריה ואיכותית ביותר ומקשר בלתי אמצעי עם החקלאי שגידל אותה, אין לזה תחליף לא מבחינת הטיב, לא מבחינת האיכות, ולא מבחינת רמת המחויבות של החקלאי לתוצרת אותה הוא מוכר. צריכה שכזו מבטיחה לכם מזון טרי מאד שלא עבר הרבה תחנות בדרך, מפחיתה את הזיהום הסביבתי ומאפשרת לכם להסתמך על נסיונו של החקלאי בגידול תוצרת משובחת ולאורך כל ימות השנה. אם יש לכם שוק מקומי שכזה לידכם זכיתם. אתם מוזמנים להנות מהמגוון ומהמבחר, אל תהססו לפקוד אותו לעיתים קרובות, זה בריא לכם ולכדור הארץ כאחד.

ריכשו ישירות מהחקלאי

רכישה ישירות מהחקלאי בין אם בביקור במשק ובין אם במשלוח עד פתח הבית הינה דרך מצויינת להנות ממזון טרי ובריא ולקצר מספר תחנות לא הכרחיות בדרך אל הצלחת שלכם. תמיכה ישירה בחקלאי משתלמת לכם גם בטווח הקצר וגם לטווח הארוך. החקלאי נהנה מתמורה הוגנת למאמציו ויכולת להמשיך ולייצר מזון בריא בטווח הרחוק, ואילו אתם נהנים מפירות וירקות בריאים וטריים במיוחד שלרוב אינם מוצאים את דרכם לרשתות השיווק ולירקניות השונות, ואם התוצרת הזו כן מגיעה אליהם הרי שהיא מגיעה טריה פחות, עם ערכים תזונתיים מופחתים. אמצו לכם את החקלאי שלכם, ריכשו ממנו באופן קבוע את הסל המתאים לכם ביותר או לחילופין את התוצרת הספציפית שלו בעונתה הקבועה, קיצור זה של שרשרת המזון יתרום לכם ולסביבה רבות.

בצעו רכישה ישירה מקואופרטיבים ומאיתנו ב "האורגני"

אנחנו ב"האורגני " מספקים לכם גישה לרכישה ישירה ממגוון חקלאים גדול ולאורך כל עונות השנה. אנו מאפשרים לכל חקלאי להתמקצע ולהתמחות בגידולים השונים, ועל ידי שילוב של תוצרת ממספר רב של משקים שונים אנו מבטיחים לכם מבחר עשיר ואספקה סדירה של פירות וירקות באיכות וטריות מהמעלה הראשונה. אנו מבצעים מיון קפדני, שינוע מהיר במיוחד, והחשוב מכל דואגים לתמורה הוגנת לחקלאים המספקים לכם את תוצרתם. רכישה באורגני משלבת את כל היתרונות של קיצור שרשרת המזון, דילוג על השווקים הסיטונאים, חדרי הקירור, המרכזים הלוגיסטיים, ושאר התחנות שבדרך. רכישה ב"האורגני" היא תמיכה ישירה בחקלאות מקומית בריאה, המספקת לכולנו ביטחון תזונתי גם בעיתות משבר כפי שחזינו בעת האחרונה.

מאחלים לכם כל טוב ושפע של תוצרת בריאה ומקומית,

דוד, ספי וכל צוות האורגני