מבצעי השבוע – תפוח זהוב, שום ירוק, חציל בלאדי גדול ומעולה ואבוקדו האס.

חדשים מהאדמה – אשכולית לבנה, שום ירוק (ממש ההתחלה), חציל רגיל ובאלדי, שתילי טבק :)

חדשים באסם (השם החדש של מחלקת המזון הגולמי) – שעועית לבנה, עדשים אדומים, אמרנט ומוצרי מורינגה טובים (למטה הסבר על העץ הקסום).

מידע נוסף על מוצרים – על פי בקשתכם, בשבועות האחרונים עבדנו להוסיף תוכן חשוב לצד מגוון המוצרים שבטופס ההזמנה. מעכשיו תמצאו מידע בסיסי והכרחי כמו ערכים תזונתיים, צורות שימור, אופן בישול הכנה ואכילה, משפחות צמחים והגדרות שונות.

עונת האבוקדו החלה, יש בשלל סוגים וטעמים כמו האס, אטינגר ופוארטה, וזו רק ההתחלה,
הפרי המדהים בעל הטעם האגוזי והמרקם הייחודי מכיל אין ספור ערכים תזונתיים כגון חלבונים, וויטמינים מקובצת B, C, E ו A, חומצה פולית, סידן, ברזל, חומצות שומן לרוב כגון אומגה 9 ועוד. מחכה לכולנו על העצים הוותיקים, נקי, טעים וטרי. מומלץ לטעום מכולם. (יש להבחיל בבית כ 4-5 ימים מחוץ למקרר עד להתרככות).

מוצרי מורינגה חדשים – אבקת עלים, שמן וטינקטורה במחלקת מזון-על, באסם. גללו למטה להמשך קריאה על המורינגה.

מתקרבים ליום הקצר בשנה, חפשו את הפקעות שמבצבצות באדמה.

בשמחה ובאהבה,

יוסף ודוד

כניסה והזמנה

צפיה במגוון השבוע

"לא בחיל, ולא בכוח כי אם-ברוחי, אמר יהוה צבאות"
זכריה פרק ד פסוק ו

מורינגה – עץ הקסם מבית החברה להפצת מורינגה,
קצת על העץ מתוך דף המאמרים שבאתר החברה:

עצי המורינגה משמשים במאבק בתת-תזונה, במיוחד בקרב תינוקות ונשים מניקות. שלושה ארגונים לא ממשלתיים – Educational Concerns for Hunger -ו Church World Service ,Trees for Life Organization – ממליצים על המורינגה כ"מקור תזונה טבעי באזורים טרופיים".

את העלים ניתן לאכול טריים או מבושלים, או לשמור אותם כאבקה למשך חודשים רבים ללא קירור מבלי שיאבדו את ערכם התזונתי.

על פי אנשי עמותת Trees for Life "במשקל זהה של חומר מציעים עלי המורינגה יותר ויטמין A מגזר, יותר סידן מחלב, יותר ברזל מתרד, יותר ויטמין C מתפוזים, ויותר אשלגן מבננות", איכות החלבונים שבעלי המורינגה מתחרה בקלות עם זו של חלב וביצים.

מומלץ לצפות בסיפורים המסורתיים והעממיים שליקט ואף תיעד בוידאו Lowell Fuglie בסנגל וברחבי מערב אפריקה, הכוללים דיווחים על אינספור מקרים שבהם סיפקה המורינגה תזונה מושיעה ומצילת חיים. למעשה, התכונות התזונתיות של המורינגה כה מוכרות היום, עד כי נראה שלא קיים כמעט ספק באשר ליתרונות הבריאותיים החשובים הטמונים באבקת עלי המורינגה

בתרבויות רבות ברחבי האזורים הטרופיים קשה להבדיל בין שימוש בצמחים , עלים, פרות, קליפות, פרחים, שורשים, תפקעו, זרעים, אגוזים לצורכי תזונה לבין שימוש לצורכי רפואה כיוון שהשימושים בצמח מתפרסים על שתי הקטגוריות ונטועים עמוק במסורות ובמארג.

(מתוך – מורינגה מכונפת: סקירה של ראיות רפואיות המעידות על ערכה התזונתי ועל חשיבותה בריפוי ומניעת מחלות. חלק 1. ג'ד פאהי, ד"ר למדעים)

בנוסף, למורינגה שלל תכונות נוספות שתורמות לטיהור מים וליערנות חקלאית בשל אופי צמיחתה. כפי שניתן לקרוא באתר החברה.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שליחה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.