המחירים יורדים וחקלאים מגדלים בני אדם

כשהתחלתי לחבור לחקלאים והקשרים בניינו התפתחו כבר בתחילת הדרך לפני כמה שנים טובות,
חשבתי שאני אלמד מהם על הדרך לגדל גם ירקות טובים, מהר מאוד גיליתי שהקטע הטכני בלגדל ירקות הוא דווקא החלק הפשוט,
גיליתי שהחקלאים הטובים מלמדים אותי איך להיות בן אדם, הם לימדו אותי שבשביל לגדל ירקות צריך ענווה, יכולת הקרבה, אמונה אין סופית בטוב של העולם, יכולת ראיה לטווח ארוך לצד יכולת להיות ברגע ובזמן הנוכחיים,
אי אפשר לגדל ירקות עם הרבה אגו כי הוא מתרסק ברגע שמזג האוויר מחליט לשנות זווית,
אי אפשר לגדל ירקות ולהיות צבוע ומנומס יתר על המידה כי אין זמן לנימוסים מיותרים עם האדמה,
חיבור בלתי אמצעי לחיים לומדים מהאדמה ואם מגיעים עם יותר מידי מחשבות שווא, לא מצליחים ליישם חקלאות ייצרנית אמיתית לזמן ארוך ומתמשך,

אוכמניות טריותבחוגים של הגינון הטיפולי מדברים על כך שהאדמה היא כמו המוח, לוח חלק, מה שנזרע בה בכוונה תחילה (בין אם במודע ובין אם לא) יצמח, אם נזרע צמח חיוני, תצמח לנו אותה החיוניות שזרענו וגם הפוך אם נזרע צמח רעיל נקבל רעל, אותה האנרגיה מושקעת והתוצאה שונה לגמרי.
החקלאי מלמד אותנו שכל פעולה שאנחנו עושים מושפעת מהכוונה, כל תוצאה שאנחנו נקבל תהיה באופן ישיר לזרעים שזרענו ולמאמץ שהשקענו, ככל שנהיה יותר ממוקדים ומודעים לכוונתנו, ככל שנהיה יותר יעילים בהשקעת האנרגיה שלנו נצליח במעשנו והשדה הרוחני שלנו יתפתח בהתאם.
השיעור הכי גדול שאני מקבל מהחקלאים הטובים הוא שאני הוא בעל השדה של עצמי, אחראי על מה אני מגדל בו, וכל מי שמסביבי מושפע ממה שאני מגדל בשדה שלי, לטובה או לרעה, השיעור הכי גדול שאני מקבל מהחקלאים הוא להיות קשוב ולקבל השראה גם מהסביבה ומשדות של אחרים שיודעים לגדל את המחשבות הטובות שלהם כדי שיוכלו להאכיל בהן את העולם ולהעניק ייבול רוחני טוב יותר לסביבה ולהזין את העולם בטוב מהאדמה הרוחנית.

אנחנו צריכים להתבונן יותר בחקלאים כדי לקבל מהם לא רק את המזון הגשמי הטוב אלא גם את המזון הרוחני ביותר שהאדמה מעניקה לנו, כדי שנלמד מהם איך להיות החקלאים הטובים בשדה הנפשי של עצמנו.
אנחנו מקדישים את העשיה שלנו לחבר את כולנו לבריאות האדם והאדמה הנפשית והגשמית.
באהבה, דוד עובדיה וצוות האורגני

חדש השבוע מהחקלאים

בננה אורגניתכניסת השבוע של אוכמניות טריות באיכות מעולה ותות שדה ממש ההתחלה מרוח שתות, החקלאים האהובים שמטפחים חקלאות נקייה ונהדרת והכי חשוב בריאה וטעימה.
כניסה חדשה של בננות מעולות במחירים שיורדים ומעידים על שפע אמיתי,
תרד תורכי מומלץ וטעים, מיזונה ורוקט לרענון הסלט ושלל ירוקים טריים ויפים של חוביזה,
קיווי מעולה לזמן קצר,
צנונית העונה הרשמית החלה,
אבוקדו האס חדש של גילי מבית יצחק, פרי מושלם.
עלי מורינגה מהבוסתן של קובי לצד תפוזים, קלמנטינות ואבוקדו פוארטה טעימים בקטיף לפי הזמנה
שורש זנגביל (גינגר) טרי חדש מומלץ להצטייד לחליטות חורף.
כרובית, ברוקולי, עדיין תחילת העונה, מלאי מוגבלים, אבל הם כבר כאן.
חגיגית העגבניות המיוחדות מתחילה עם עגבניה טעם מגי, שרי אשכולות ושרי תמר לצד העגבניה אשכולות הרגילה. בקרוב עגבניות מיוחדות נוספות.
תודה לרונית ותומר טנא מעין יהב על החידושים המרעננים.
סלק חדש מומלץ.

המלצת השבוע מהחקלאים

תפוח גרנדסמיטהכי מומלץ עכשיו זה התפוח גרני סמיט של קיבוץ צובה, פרי יפה מלא במיץ, עסיסי ומחיר ששווה להעניק את המתנה העונתית הזו שמגיעה ישר ממטעי הקיבוץ שבהרי ירושלים.
הפומלית, הפומלה והאשכולית האדומה, נחתו סופית לעונה הרשמית, הן מתוקות, מלאות במיץ ועסיסיות מאוד ובמחירים טובים.
מחיר העגבניה והמלפפון יורדים וההיצע מהשדות מתחיל לעלות לקראת בא הסתיו
הכרוב הלבן והאדום והפלפלים מתחילים להיות בשפע וחזקים, המחירים יורדים.
שומר, קולורבי יש בשפע חדשים וטעימים
דלעת וחצילים, סלק חדש,
כל מה שיש לח'ביזה תמיד מומלץ, מושלם ומאוד יפה,
מוזמנים לעקוב אחר מלאי הירק שלהם בקטלוג.

בריאות, ושפע לחורף חם,
צוות וחקלאי האורגני.
תמונה: גרני סמיט

 

[fullwidth background_color="" background_image="" background_parallax="none" enable_mobile="no" parallax_speed="0.3" background_repeat="no-repeat" background_position="left top" video_url="" video_aspect_ratio="16:9" video_webm="" video_mp4="" video_ogv="" video_preview_image="" overlay_color="" overlay_opacity="0.5" video_mute="yes" video_loop="yes" fade="no" border_size="0px" border_color="" border_style="solid" padding_top="125px" padding_bottom="125px" padding_left="0px" padding_right="0px" hundred_percent="no" equal_height_columns="no" hide_on_mobile="no" menu_anchor="" class="" id=""][button link="https://shop.haorgani.co.il/" color="default" size="xlarge" stretch="" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" icon="" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" animation_offset="" alignment="center" class="" id=""]הזמינו מהחקלאים האהובים[/button][/fullwidth][fusion_text]

עדכונים אחרונים מהאורגני

לעדכונים שוטפים וכל מה שמעניין בעולם החקלאות האורגנית והבת-קיימא, נרשמים ומצטרפים למעגל החקלאים והצרכנים של האורגני.

האורגני מבטיח לשלוח רק דברים מעניינים ממש!