פיטנגו אורגניים

אמירה אישית – דוד עובדיה

לתמוך בחקלאות אורגנית, קהילתית ובת קיימא בעזרת יוזמת האורגני זו הדרך היחידה שמאפשרת לתמוך בחקלאות נהדרת בשירות מלא עד הבית מבלי להפוך את החקלאי למשווק בעצמו ולאפשר לו לעסוק בחקלאות עצמה, יוזמת האורגני ממשיכה להציב סטנדרט חדש שמהווה אלטרנטיבה יחידה ופורצת דרך בסחר הוגן בין הקהילה לחקלאים.

שם תמונה: בק צוי משער הגן

עדכוני חקלאים – מהשדות והבוסתנים

 

חדש השבוע מהחקלאים

דובדבנים מעולים ממטעי רמת רחל, חקלאות בת קיימא נקי מריסוס בכלל, טרי וטעים בטירוף, גם במחיר מעולה.

קובי מהבוסתן בגיבתון מזכיר שיש פירות טרופיים מוכרים לצד נדירים, כולם מחקלאות בת קיימא ללא ריסוסים בכלל, מתוקים ומזכירים לגוף את גן העדן, נכנס השבוע פיטנגו חדש לצד פסיפלורה, תות עץ אפגני, ספוטה שחורה, קניסטל ועוד הפתעות נעימות.

עמיחי משער הגן מבקש לקטוף עבור כולנו בק צוי נהדר וטרי שמחכה בשדה,
הבוקרה פיל מישמיש של הנקטרינות והאפרסקים האורגנים, כרגיל חלון הזדמנויות יחסית קצר לפירות עם טעם ייחודי ומתוק שכדאי להזמין מעכשיו.

מלון ואבטיח בתחילת העונה מרקם וטעם שהולכים ומשתפרים משבוע לשבוע, מזכירים כבכל שנה שהאבטיח והמלון כמו הפפאיה ובשאר הפירות הגדולים ההזמנה היא לפי יחידות בלבד והחיוב הוא לפי משקל.

שם תמונה: פיטנגו של קובי

המלצות השבוע מהחקלאים

גילי מבית יצחק ממליץ על מחזורים אחרונים של אבוקדו האס שהוא קוטף ישר מהעץ לפי הזמנה, קטנים אך מעולים, ארטישוקים טובים שהוא מתמחה בהם זה שנתיים רצוף וכרוב סיני שגידל בקטנה.

נבטי חמניה של חן ויטנר מכפר שמואל חוזרים לצד תערובת עלים לסלט משובח.

שער הגן עם קישוא מפוספס, עירית שומית, בק צוי ושלל ירוקים מיוחדים.

לימונים מתחילים להיגמר על העצים ובכלל זה זמן טוב להתחיל להיפרד מההדרים האחרונים שהחקלאים מציעים.

הפפאיה מתחילה להכנס לשיא העונה במחירים טובים והבחלה מהירה יחסית בבית.

שימו לב שככל שנכנסים לעונה החמה קשה יותר לתוצרת הטריה (במיוחד האורגנית והלא מהונדסת שמגיעה ישר מהשדה לבית ללא קירורים מיוחדים וגזי הבחלה וצביעה), אנא התייחסו לכך בסבלנות, יש אחריות מלאה על הכל ואנו רוצים לשמוע על כל פרי או ירק שלא נהניתם ממנו כדי לפצות ואם צריך להעביר את המשוב לחקלאי.

לבריאות צוות האורגני

 

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שליחה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.