הגרני סמיט - חמוץ מתוק של הטבע

יש ירקות ופירות שמטבעם מחלקים את העולם לשני חלקים, או שיש כאלה שמאוהבים בהם עד עמקי נשמתם או יש שסולדים מהם באופן בלתי מוסבר.
ממש כמו הפפאיה, הכוסברה, השמיר, האשכולית, החציל ודומיהם, כך גם התפוח האהוב והמדובר (תלוי את מי שואלים) הגרני סמיט

עסיסי, חזק ובשרני, חמוץ מתוק ויפה מאין כמוהו.

הסבתא סמיט

לא הוא לא בוסרי ובטוח לא תפוח אדום שנקטף בעודו ירוק. הזן הירוק חמוץ שנוצר בעקבות ניסוי קטן בחצר של סבתא בשם מריה סמיט (על כן שמו הגרני סמיט) אי שם בסוף המאה ה 17 באוסטרליה, הוא אחרי הכל אחד הזנים הנחשקים והאהובים בישראל.

מקור הגרני האורגני

את תפוח הגרני האהוב של האורגני אנחנו מקבלים כבר מספר שנים מקיבוץ צובה, אי שם בהרי ירושלים, בין יערות לחורש טבעי, בין וואדיות לנחלים זורמים פזורים מטעי הקיבוץ. 

הפרי מגודל בקיבוץ עוד מתחילת שנות ה90, מטע התפוחים האורגני ממוקם על שטח יחסית קטן של כ 10 דונם ועכשיו עושים הסבה לגידול אורגני של כ12 דונם נוספים.

העונה הקצרה שלו מתחילה באזור ספטמבר ומסתיימת לקראת סוף אוקטובר. כשמדובר במטעים האורגנים הקטיף הוא סלקטיבי, חברי הקיבוץ מקפידים על קטיף לאחר בדיקת אחוזי הסוכר שבפרי וכשהם מכילים כ10% של סוכר ומעלה הוא מוכן לקטיף.

בגלל אחוזי הסוכר הנמוכים שבו הוא מומלץ לרוב על ידי תזונאים לאנשים עם סוכרת או לבישולים שונים.

פרי מהרי ירושלים

החקלאים מספרים עליו

"העצים מקבלים קומפמוסט ודישון EM, כאשר האיזון הטבעי עובד טוב אז כמעט לא צריך לרסס, במקרים מסויימים אנחנו משתמשים בפתיונות ובאמצעים ביולוגים או בחומרים על בסיס עץ התה ומיצוי מעצים" מספרים מוטי וסטיבן החקלאים של הפרי בקיבוץ.

"עם הפיכת המטע לאורגני רוב הגדול של המחלות נעלמו, אמנם היבול קצת יותר נמוך אך הפרי יותר בריא וחזק" אומר סטיבן.

הגרני הוא תפוח חמוץ וגם תפוח יחסית עמיד. בבית הוא יכול להשאר ללא הרבה התערבות במקרר, גם ליותר מחודש אחרי הקטיף.

והניסיון מלמד שיש ילדים שממש משוגעים על הפרי הזה וששום תפוח וורוד או אדום לא יכול להחליף אותו לטעמם ולעומתם יש ילדים שפחות.
אז כדאי לתת לילדים לומר את דברם ולאפשר להם להכיר את הפרי המיוחד. 

העונה מתחילה עכשיו (ספטמבר – אוקטובר) והקטיף הוא סלקטיבי. זה נדיר מאוד בארצנו לקבל תפוחים ישר מהעץ הביתה וזה בדיוק מה שעושים בימים אלו בקיבוץ צובה. טעם האיכות והטריות ניכר בכל ביס וביס. 

יש אומרים שהוא השילוב המושלם לשולחן ראש השנה, לברכת התפוח בדבש או בכל גרסה טבעונית אחרת. 

אז מוזמנים לקפוץ על עגלת הקניות ולהזמין בשפע –

https://shop.haorgani.co.il
זה זמן הביס הקרנצי, העוגות וסיידרים.