לקוחות יקרים שהם גם חברים,

כעסק חברתי שמוביל בתחום קידום החקלאות הנקייה בישראל חשוב לנו מאוד לדעת שבמהלך המיון, האריזה והשינוע של התוצרת המדהימה שמגיעה אליכם לבתים, אנחנו מצליחים לשמור על סביבה נקיה, ובכך לשמור על תהליך מקיים – מהאדמה ועד לצלחת.

פוסט זה נכתב – כדי לשתף אתכם בתהליך ובדרך, בהחלטות ובשיקולים, וגם להסביר כמה שינויים בהם אתם בוודאי מבחינים.

אצלנו בבית האריזה אנחנו מקפידים למחזר פלסטיק וקרטון, וכמובן מפרידים פסולת אורגנית טריה לקומפוסט נהדר שמשמש אותנו בגינה של בית האריזה.

מה שמשאיר אותנו עם הנושא של שקיות הניילון: 

כחלק מהמאמצים לייצר מינימום פסולת לא מתכלה אנחנו עושים מאמצים לצמצם עד אפס את השימוש בשקיות הנייילון ובחומרי אריזה אחרים שאינם מתכלים.

האתגר הוא גדול, יש כאן אלמנט של שינויי שאנחנו מקדמים, החקלאים נענים לזה ברצון וגם הצרכנים, ויחד עם זאת עדיין יש תוצרת שפשוט לא יכולה לעבור את המסע הקצר בלי שימור והפרדה.

אנחנו רואים את כל חלקי התצרף, את התועלות והחסרונות של כל החלטה, ממפים ומחפשים פתרון הולם לכל פרי וירק. כדי לשמור על העלים הירוקים הכל כך רגישים, אנחנו משתדלים להכניס את כל צרורות העלים הירוקים לשקית אחת גדולה שמיועדת למזון ושומרת טריות ושואפים להוריד כל שקית או חומר מיותר אחר שניתן בזמן אמת (בהתחשב ברגישות המוצר והתנאים) בשלב האריזה והשינוע.

אם אתם חווים שינויים בנושא במהלך השבועות האחרונים והקרובים, אנא דעו שכולם חלק מהמסע – מסע מתמיד של עסק מקיים שמכבד את הסביבה והמסע שמתקיים במקביל, לאספקת תוצרת סופר-טרייה ואיכותית שגם נשמרת כזאת לאורך זמן אצלכם במקרר.

אנא היו סבלניים ודעו שתמיד נשמח לקבל משוב על האופן שבו אתם/ן מקבלים את הדברים בבית. קבלת המשוב חשובה לנו, בעזרתו אנחנו יכולים לדייק את התוצאה.

כמה דגשים חשובים שיסייעו לכם לשמור על התוצרת בבית, ועל הסביבה:

הקפידו לפרוק את הארגז בזמן הקצר ביותר, להפריד בין העלים הירוקים, המלפפונים, והרגישים הנוספים ולאחסן אותם בקופסא אטומה או בשקית (רב פעמית) אצלכם במקרר.

אנא שלחו מה שניתן אצלכם בחזרה לקומפוסט, או למתקני המחזור והקפידו לעשות שימוש חוזר בחומרי אריזה שמאפשרים זאת.

את הקרטונים הטובים והשקיות החומות ניתן להחזיר אלינו בחזרה, פשוט להניח לנהג באותו מקום שהוא מוריד את המשלוח בכל פעם והוא יאסוף בשמחה.

נשמח לשמוע כל משוב שתורם לקידום העניין.

תודה על ההבנה, הסבלנות והתמיכה,
נצעד ביחד לבריאות האדם והאדמה.

צוות האורגני