7 יתרונות של חקלאות מקומית על פני ייבוא

עד לפני כמה שנים החקלאות הישראלית הייתה מקור גאווה עצום למדינת ישראל, אבל כיום אנו חיים בתקופה בה מתעורר הדיון סביב השאלה בשביל מה צריך בכלל חקלאות מקומית בימינו? אז החלטנו להרים את הכפפה ולענות על השאלה הזו אחת ולתמיד, כדי להסביר על היתרונות הגלומים בשמירה על החקלאות המקומית.

קרא עוד »
חקלאי מגדל אנונה ופפאיה אורגניות

עומר נהרי – משק נהרי, מושב בן עמי

טיפוח חקלאות אורגנית ללא חומרי הדברה כימיים מתוך אהבה לאדם ולאדמה
פרי עונתי שמותאם לצריכה ישירה, קטיף ברמת בשלות שמאפשרת להנות מהפרי בבית למשך זמן ארוך ככל שניתן, והכי חשוב, טרי, נקי, טעים, מקומי ועונתי.

קרא עוד »

חוות פטל ארץ

בשנת 2016 הקים דוד שגיא יוזמה חקלאית לגידול פירות יער במשק הוריו אשר נמצא במושב תעוז, שבשפלת יהודה.

בחוות פטל ארץ מאמינים בחקלאות ישירה תוך יישום שיטות חקלאיות בת קיימא מסורתיות והימנעות משימוש בחומרי ריסוס והדברה כימיים.
בחווה מגדלים פטל אדום, פטל שחור (אסנה) ואוכמניות. יש גם גן ירק של גידולים חקלאיים עונתיים מתחלפים וכוורות דבורים שמפרות את הפטל.

לחוות פטל ארץ מגיעים מתנדבים מכל העולם העוסקים פה בחקלאות. הם גרים בחווה, עובדים ומבלים את זמנם הפנוי ביחד.
בנוסף, ניתן למצוא גם את חנות המשק אשר מהווה במה למיטב יצרני הסביבה ולמשק, ופתוחה לאירוח וביקור. בתיאום מראש.

קרא עוד »
אגסים אורגניים

מטע קיבוץ פלמ"ח צובה

בקיבוץ מגדלים מטעי נשירים (תפוחים, נקטרינות ואגסים), ענבי יין, זיתים לשמן ולאחרונה גם חממות חסה בגידול הידרופוני.

​מטע צובה מושתת ברובו על עבודה עברית שעמוד השדרה שלו הוא צוות חברי קיבוץ וחברי שנת השירות העובדים במטע כרעיון ערכי, חינוכי וכלכלי (כממשיכי דרכם של הכשרות הפלמ"ח).

קרא עוד »
טופז קפלן משק קפלן

הילה וטופז – משק קפלן, קדש ברנע

הילה וטופז ממשק קפלן מתמחים בגידול פטריות אקזוטיות אורגניות, בעיקר פטריות ארינגי ושיטאקי אורגניות טריות וטעימות מאוד, לעיתים הם גם מבריקים עם פטריות מיוחדות ונדירות להשגה. מיועד לחובבי הפטריות באשר הם, מושלם לטבעונים וצמחונים כפתרון זמין, טרי ובריא לחלבון ומרקם בשרני.

קרא עוד »

חוות שמורת טבע

חוות שמורת טבע, אורגנית במיטבה, ממוקמת בלב שמורת טבע, בין אולגה למכמורת. כיום זהו אחד המקומות הבודדים בארץ המגדלים ירקות בהיקף כזה, בשטח פתוח עם השקיה ממי באר וללא כל התערבות, ריסוסים וטיפולים למיניהם.

קרא עוד »
עץ דובדבנים אורגני

הדובדבנים של דוד – הרי יהודה

דוד מתמחה בגידול דובדבנים אורגניים טעימים ומתוקים להפליא מכמה זנים ובקטיף לפי הזמנה,המטעים ממוקמים באזור הרי יהודה/גוש עציון ונהנים מאוויר הרים צלול וממנות קור טבעיות

קרא עוד »
נבטים עם מצע אדמה

מהפכה של ממש בעולם הנבטים

נבטים נבטים נבטים, מי לא אוהב נבטים?

והפעם נספר לכם על הנבטים הכל כך מיוחדים של ד"ר גיל יוסף שחר המשווקים עם מצע האדמה בו גדלו להבטחת טריות מקסימלית והנאה מושלמת מטעם ואיכות חסרת פשרות.

מעוניינים לדעת עוד על הפלא הזה? כל הפרטים כאן בכתבה שלפניכם

קרא עוד »

"פטל ארץ": תוצרת מעולה, חוויה מקסימה

פירות יער הם מהמזונות הבריאים ביותר שאפשר לאכול. הם טעימים, מזינים, ומספקים מספר יתרונות בריאותיים מרשימים.

בניגוד לדעה הרווחת ארצנו התברכה בשפע של פירות יער מסוגים שונים ובאיכות גבוהה, והעונה הטובה ביותר לאכול אותם בשיאם היא בחודשים יוני – יולי.

אז אם אתם עדיין מתלבטים ולא בטוחים מדוע כדאי לכלול אותם בתפריט היומי שלכם, קבלו 10 סיבות טובות במיוחד לכלול פירות יער בתזונה שלכם, את השיפור ברמת האנרגיה והבריאות שלכם תרגישו מייד.

קרא עוד »