הכירו את FOE. ארגון "החברים של כדור הארץ" – שמטרת העל שלו היא להנגיש את המזון האורגני לכלל האוכלוסייה, ולהפוך אותו לסטנדרט בארצות הברית וביתר העולם*.

יש הרבה מאוד דברים שצריך לעשות כדי לחולל כזאת מהפכה, הראשון שבהם הוא לשכנע את הציבור שאורגני זה באמת יותר טוב, ואת זה הכי קל לעשות באמצעות מחקר שמטרתו להוכיח לאזרחי הארה"ב והעולם, מהו הנזק שיוצרת אכילת מזון שאינו אורגני, וכמה מהר אנחנו יכולים לתקן את הנזק הזה.

המחקר נערך בשיטת "סקר עמיתים", והשווה את רמות חומרי ההדברה בגופם של ארבע משפחות אמריקאיות במשך שישה ימים, פעם אחת כשהמשפחה ניזונה מתזונה לא אורגנית, ופעם שניה למשך שישה ימים בהם המשפחה ניזונה מתזונה אורגנית לחלוטין.

מסקנת המחקר היא כי תזונה אורגנית מפחיתה באופן משמעותי ומהיר את החשיפה לחומרי הדברה, וזאת בתקופה של שבוע אחד בלבד. 

בממוצע, אחרי שבוע של תזונה אורגנית מלאה – רמות הנוכחות של כל חומרי הדברה ירדו ב 60.5 אחוזים. הירידות המשמעותיות ביותר, עד 95%, התרחשו בקרב חומרי הדברה נוירוטוקסיים הנקראים אורגוספטים. חומרי הדברה אלה מזיקים כל כך למוחם המתפתח של ילדים שהמדענים קראו לאיסור מלא של השימוש בו.

רמות חומרי ההדברה הניאו-ניוטואינואידים ירדו ב -83%, רמות הפירטרוידים ירדו ב50%, ורמות של 2,4-D ירדו ב -37%.

לצפייה בסרט על המחקר ותוצאותיו:

כך, מוכיח למעשה המחקר כי תזונה אורגנית עובדת באופן מיידי ומשפיעה על הפחתת חומרי ההדברה בגוף. חומרי הדברה אשר הם למעשה רעלים. בארה"ב, וגם בישראל – כמות חומרי ההדברה במזון שאנחנו צורכים עולה מדי שנה. למרות שמשרדי החקלאות במדינות השונות טוענים כי מינון חומרי ההדברה במזון שאנחנו צורכים אינו מזיק לאדם, העובדה היא כי גם מינונים נמוכים משפיעים ובגדול:

מדי שנה יש יותר ויותר בעיות בריאותיות הקשורות לחשיפה לחומרי הדברה, בהן אוטיזם, לקויות למידה, סרטן, בעיות פריון ופרקינסון.

רודי ארנדודו, נשיא ארגון הסחר של החקלאים הלטינים בארה"ב מעיד כי בקרב אוכלוסיות של חקלאים ניתן לראות נזק בריאותי רב, כתוצאה מחשיפה מוגברת לכימיכלים וחומרי הדברה במשך שנים.

אם תיעשה נכון – החקלאות האורגנית יכולה להזין את כל כדור הארץ, כך שהפתרון כבר קיים.

 מה אתם יכולים לעשות עם זה?
פשוט להצביע ברגליים, והכניס לבית שלכם רק מזון שהוא אורגני. לעשות את ההבדל עבור משפחתכם כבר מהיום, וליהנות מהתוצאה – תוך שבוע אחד בלבד!

מעט יותר על ארגון FOE:

הארגון פועל לקידום שלושה שינויים יסודיים במערכת המזון שלנו:
  1. מעבר מחקלאות המשתמשת באנרגיה כימית לחקלאות אורגנית ומשקמת.
  2. מעבר מתאגידים לבתי עסק בשליטה דמוקרטית.
  3. ומעבר ממערכת שמגלמת את העיוותים העמוקים ביותר בחברה שלנו, למערכת שמקדמת צדק חברתי וממלאת את צרכיהם של כל האוכלים בכדור הארץ עכשיו ובעתיד.