תזונה אורגנית מפחיתה סרטן

האם מזון אורגני יכול לעזור לך להפחית את הסיכון לסרטן?

מחקר חדש מציע שהתשובה עשוייה להיות חיובית!

כדי להפחית את הסיכון לסרטן, אנחנו יודעים שצריך להפסיק לעשן, להתאמן באופן קבוע, להמנע מחשיפה ממושכת לשמש, ולבצע בדיקות תקופתיות. מחקר חדש, מציע להוסיף פריט נוסף לרשימה: בחירת מזון אורגני.

המחקר, בדק קרוב ל -70,000 מבוגרים צרפתים במשך 4.5 שנים, ומצא כי בממוצע אלו שאכלו יותר מאכלים אורגניים היו בסיכון נמוך יותר לפתח סוגים מסוימים של סרטן מאחרים.

 

"מחקר נוסף נדרש כדי לזהות אילו גורמים ספציפיים אחראים על ההשפעות המגנות הפוטנציאליות של צריכת מזון אורגני על הסיכון לסרטן", כתבו החוקרים בכתב העת JAMA Internal Medicine.

החוקרים הציעו גם מה גורמים אלה עשויים להיות: חומרי הדברה. לפחות שלושה מהם – גליפוסט, מלתיון ודיאזינון – כנראה גורמים לסרטן. מתוך השלושה – שניים מותרים לשימוש בישראל.

"מוצרים אורגניים נוטים פחות להכיל שאריות חומרי הדברה מאשר מזון קונבנציונאלי", הם כתבו. הסיבה לכך היא חוקי הפיקוח האורגני האוסרים את השימוש בחומרי הדברה סינתטיים.

 

סרטן וירקות אורגניים

מחקרים קודמים מצאו כי שאריות חומרי הדברה נפוצים יותר בתוצרת שאינה אורגנית. לדוגמה, הדו"ח השנתי של הרשות האירופית לבטיחות מזון מצא שאריות של אחד או יותר חומרי הדברה על 44% אחוזים של דגימות מזון המיוצר באופן קונבנציונלי שנבדקו בשעה שבמזון אורגני – 6.5% מהדגימות הנבדקות נמצאו שאריות חומרי הדברה.

ישנן ראיות המראות כי חומרי הדברה אלה נכנסים למערכת המטבולית. השתן של אנשים שממעיטים באכילת מזון אורגני (אם בכלל) מכיל ריכוזים גבוהים יותר של כימיקלים שמקורם בחומרי הדברה מאשר בשתן של אנשים שאוכלים מזון אורגני באופן קבוע.

בארה"ב, ליותר מ -9 מתוך 10 אנשים יש כמות ניתנת למדידה של חומרי הדברה בשתן או בדם, וריכוזים אלה יורדים משמעותית כאשר הפ עוברים לזמון אורגני.

צריכת פחות חומרי הדברה בהחלט נראה כמו רעיון טוב. אבל הקשר לתועלת הבריאות בפועל אינו ברור. לכן, צוות של אינסרם, המקבילה הצרפתית של המכון הלאומי לבריאות בארה"ב, חיפש נתונים.

בעולם אידיאלי, היו מגייסים אלפי מתנדבים ומחלקים אותם באופן אקראי לשתי קבוצות: אחת שאחריה דיאטה אורגנית ואחת שלא. היו עוקבים אחר מתנדבים אלה כדי לוודא שהם שומרים על הדיאטות שהוקצו להם ובוחנים האם הדברים האחרים שהם עושים יכולים להשפיע על הסיכון שלהם לסרטן. לאחר שנים רבות, היו סופרים את מספר סוגי הסרטן המאובחנים בכל אחת מהקבוצות, ורואים אם יש הבדל שניתן להסביר רק לפי כמות המזון האורגני שאכלו.

 אבל זה לא עולם אידיאלי, ולכן החוקרים היו צריכים להסתפק בנתונים זמינים.

החוקרים התמקדו באנשים שהצטרפו למחקר בריאות ותזונה גדול ומתמשך החל משנת 2009. הם נחקרו על 16 קטגוריות של מזונות – כולל פירות, ירקות, ביצים ויין – ובאיזו תדירות הם אכלו גירסאות אורגניות שלהם. אחת לשנה הם סיפקו עדכונים בריאותיים, כולל האם אובחנו עם סרטן.

בסוף שנת 2016, היו 68,946 מבוגרים צרפתים שעמדו בכל הקריטריונים הללו ונכללו בניתוח. הגיל הממוצע שלהם כאשר הם הצטרפו למחקר היה 44, ו -78% מהם היו נשים.

בין השנים 2009 ל -2016, סרטן אובחן ב -1,340 מתנדבים. הסוג הנפוץ ביותר היה סרטן השד (459 מקרים), ואחריו סרטן הערמונית (180 מקרים), סרטן העור (135 מקרים), סרטן המעי הגס (99 מקרים), לימפומה שאינה הודג'קין (47 מקרים) וסוגים אחרים של לימפומות (15) מקרים).

 
מחברי המחקר דירגו את המתנדבים על פי התדירות שבה הם אכלו מזון אורגני וחילקו אותם לארבע קבוצות בגודל שווה. זה גילה כי אנשים שאכלו מזון אורגני בדרך כלל יש הכנסה גבוהה יותר, השכלה יותר גבוהה ומשרות במעמד גבוה יותר. הם גם התעמלו יותר, הפסיקו לעשן, ואכלו כמויות גבוהות יותר של מזונות בריאים כגון פירות וירקות. כל הדברים האלה קשורים בסיכון נמוך יותר לסרטן.
 
 לאחר שלקחו בחשבון את הגורמים הדמוגרפיים האלה ואחרים, הם גילו כי אנשים שאכלו מזון אורגני בתדירות גבוהה יותר היו בסיכון נמוך ב -25% לפתח כל סוג של סרטן מאשר לאנשים שאכלו מזון אורגני לפחות. ההשפעה הכוללת של בחירת הרבה מזונות אורגניים הייתה דומה בגודלה להשפעה של היסטוריה משפחתית של סרטן.
 
כאשר הם שקלו כל סוג של סרטן בנפרד, הם מצאו כי רק לשלושה סוגים היה קשר מובהק סטטיסטית עם צריכת מזון אורגני.
 
 אחד מהם היה סרטן שד לאחר גיל המעבר: הנשים שאכלו מזונות אורגניים היו לרוב בסיכון נמוך ב -34% לקבל אבחנה זו מאשר נשים שאכלו לפחות מזון אורגני. (היו רמזים לסיכון מופחת לסרטן השד לפני גיל המעבר, אך ההבדל היה קטן יותר ויכול היה להיות במקרה).
 
 אחרת היתה לימפומה שאינה הודג'קין: הנחקרים שאכלו מזון אורגני לעתין תכופות יותר היו בסיכון נמוך ב -86% לקבל סרטן מסוג זה מאשר עמיתיהם בצד השני של הספקטרום. ההבדל בין שתי הקבוצות היה בקושי גדול מספיק כדי להיות מובהק סטטיסטית.
 
 הקטגוריה האחרונה היתה כל הלימפומות: אנשים שאכלו מזון אורגני היו לרוב בסיכון נמוך ב -76% לקבל סרטן של מערכת הלימפה מאשר אנשים שהמעיטו באכילת מזון אורגני.
 
 חלק מממצאים אלה היו בקנה אחד עם מחקרים בעבר, וחלקם לא. בפרט, החוקרים הצרפתים השוו את התוצאות שלהם עם נתונים ממחקר מיליון הנשים בבריטניה. במחקר של מיליון נשים, המשתתפות שאכלו מזון אורגני היו בסיכון נמוך ב -21% ללימפומה שאינה הודג'קין מאשר משתתפות שלא אכלו מזון אורגני כלל. עם זאת, לא הייתה ירידה בסיכון לסרטן הכולל, והסיכון לסרטן השד היה גבוה במעט בקרב נשים שאכלו מזון אורגני באופן שגרתי יותר מאשר לנשים שלא אכלו אותו כלל.
 
"עכשיו זה נראה חשוב להעריך את ההשפעות הכרוניות של צריכת מינון נמוך של חומרי בתזונה", סיכמו החוקרים הצרפתים.
 
צוות חוקרים של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד ציין כמה נקודות חוזקה של הדו"ח החדש בפרשנות משלו.
 
גלייפוסט, מלטיון ודיאזינון היו קשורים כולם ללימפומה שאינה הודג'קין, כך שהחוקרים עשויים להיאחז במשהו, כתבו מחברי הרווארד. הם גם שיבחו את המחקר על כך שכללו עשרות אלפי אנשים ועקבו אחריו באופן פרוספקטיבי במקום בדיעבד.

 אבל יש גם כמה חסרונות המגבילים את עוצמת תוצאות המחקר, הם הוסיפו.
לדוגמה, לא נעשה ניסיון לאשר את טענותיהם של אנשים לגבי כמות המזון האורגני שאכלו. החוקרים הצרפתיים גם הניחו כי ככל שאדם צרך יותר מזון אורגני אדם, כך תהיה החשיפה שלו לחומרי הדברה נמוכה יותר. זה אולי נכון, אבל אין נתונים כדי לגבות את זה.

"בשלב הנוכחי של המחקר, הקשר בין צריכת המזון האורגני לבין הסיכון לסרטן עדיין לא ברור", כותבים חוקרי הרווארד.
 מה שדרוש "בדחיפות" הוא מחקר מפורט יותר שיתייחס לחלק מהבעיות בדו"ח הצרפתי, על פי הפרשנות.
 

"אם מחקרים עתידיים יספקו ראיות מוצקות יותר התומכות בצריכת מזון אורגני למניעת סרטן, צעדים להורדת עלויות ולהבטחת גישה הוגנת למוצרים אורגניים יהיו חיוניים", כותבים מחברי הרווארד.

 
לקריאה נוספת: