חוקרים מעריכים כי אכילת כוס אוכמניות ביום מפחיתה את הסיכון לאירוע לבבי מכל סוג שהוא  כלשהו ב -13%.

אוכמניות עשויות להיות טובות ללב שלכם!

החוקרים ערכו מחקר אקראי, עם כ 115 מבוגרים הסובלים מעודף משקל ומבוגרים בגילאים 50 עד 75 שהיו בסיכון גבוה למחלת לב וכלי דם.

שליש מהנבדקים אכלו כוסית של אוכמניות מיובשות בהקפאה מידי יום, שליש נוסף חצי כוס, והשלישי היה פלסבו דומה.

המחקר, שפורסם בכתב העת American Journal of Clinical Nutrition, נמשך שישה חודשים.

התזונה לא השפיעה על עמידות לאינסולין או לחץ דם. אבל בהשוואה לצרכנים של חצי כוס וקבוצת הפלצבו, קבוצת הגביע המלא צמצמה את קשיות העורקים ואת רמות ה- HDL (הכולסטרול "הטוב").

לאלה האוכלים הרבה אוכמניות גם היו רמות גבוהות של אנתוציאנין, סוג של נוגדי חמצון הניתנים לאיתור גם בצמחים שונים, רמות גבוהות של גנוזין מונופוספט מחזורי – חומר המרגיע תאי שריר חלקה ומשפר את זרימת הדם.

החוקרים מעריכים שאכילת כוס אוכמניות ביום הפחיתה את הסיכון לאירוע קרדיווסקולרי כלשהו ב -13% ואת הסיכון למחלות לב כלליות מ -11.4% ל -14.5%.

החוקר הבכיר, אידן קאסידי, פרופסור לתזונה באוניברסיטת מזרח אנגליה, אמר כי באוכלוסייה בריאה יותר,התוצאות יהיו אף טובות יותר.  תזונה הכוללת שלוש כוסות אוכמניות בשבוע, תהיה בעלת השפעה חיובית ביותר. "אם כולנו נאכל יותר פירות יער וגרגרים עשירים באנתוציאנין", אומר קאסידי, "נהנה מיתרונות בריאותיים משמעותיים הן ברמת הפרט והן ברמת הכלל"

אז שלא תגידו לנו שלא ידעתם… אצלנו באורגני ניתן למצוא את הדבר האמיתי! מבחר עשיר של פירות יער, גרגרים שונים ואוכמניות טריות בעלות ערך תזונתי גבוה במיוחד ותוצרת הארץ, היישר מהחקלאי אליכם עד פתח הבית