חקלאים קהילתיים ואורגניים

האורגני הוא עסק חברתי שהוקם על מנת לענות על צורך מהותי – טיפוח צרכנות מודעת וירוקה, על ידי חיבור יצרנים וחקלאים אורגניים מכל הארץ עם משפחות בריאות.

 

השאיפות שלנו הן –

לאפשר לחקלאים זעירים להתפרנס בצורה מכבדת, לפנות זמנם מענייני שירות לקוחות והפצת תוצרת, לטובת עבודת האדמה.

לחשוף את לקוחותינו לתוצרת עונתית טרייה, ייחודית ואיכותית ביותר, המגיעה עד לפתח דלתם על פי צרכיהם, ללא מאמץ.

השירות שלנו אישי, מלווה את לקוחותינו בהקשבה, וכולל אחריות מלאה על כל היבטי השירות והתוצרת. אנו אורזים בקפידה ומפיצים באהבה בכל אזור המרכז, מהרצליה עד רחובות, כולל ירושלים.

לצורך כך אנו נעזרים במערכת ניהול מתקדמת המאפשרת ללקוחותינו הזמנה נוחה וקלה, בשתי דרכים אפשריות –

1. הגדרת סל קניות קבוע לפי בחירה אישית ובתדירות קבועה על פי צרכי הלקוחות.
2. הזמנה חופשית לפי קילוגרמים/יחידות.

עסק חברתי לקידום חקלאות בת קיימא

'האורגני' הוקם ב-2010 מתוך תחושת שליחות חברתית, למטרת הפצת מודעות לנושא חקלאות מקיימת ומזון בריא בישראל. ב-2012 הפך 'האורגני' לעסק החברתי הראשון בארגון "פרמקלצ'ר ישראל", וקיבל את תו הארגון. אנו מעודדים חקלאי פרמקלצ'ר וחקלאות בת קיימא באמצעות תמיכה בכל שלבי הפצת תוצרתם.

חשוב לנו לציין שחלק מחקלאי הפרמקלצ'ר איתם אנו משתפים פעולה אינם תחת פיקוח אורגני – אך כולם משקים שבחנו ובחרנו באופן אישי, ושמחים להמליץ עליהם בחום כמשקי חקלאות בת קיימא. 

בזכות מעורבותנו האישית מול החקלאים אנו יכולים להתחייב על איכותה של התוצרת כגבוהה לא פחות, ואפילו יותר מרוב המשקים בפיקוח האורגני.

למען הסר ספק, במקרה שפריט מסוים מתוכנן להגיע ממקור מומלץ שאינו תחת פיקוח אורגני, אנו נוהגים לסמן 'חקלאות מקיימת' במידע על הפריט.

כמו כן, על כל פריט בחנות 'האורגני' מצוין שם המשק ממנו מתוכנן הפריט להגיע.
ואנו מעודדים את לקוחותינו להכיר את חקלאי הקהילה, בבלוג החקלאים או בקבוצת הפייסבוק הפעילה.

צוות האורגני

דוד עובדיה, יזם האורגני

דוד עובדיה, יזם האורגני

אחרי שנים על עבודה בענף המוסיקה, מהפך בריאותי משפחתי-אישי הביא אותי לחקור את נושא התזונה והבריאות לעומקו. התגליות הביאו אותי פעם אחר פעם להכיר בכך שמזון טוב הוא מפתח לבריאות ואיכות חיים. עזבתי משרה נוחה והקמתי את האורגני עם מטרה ברורה מול עיני – ליצור מציאות של שפע, לחזק תרבות צריכה ירוקה ולעודד חקלאים ויצרנים זעירים. עבורי, העשייה שלי בהאורגני זו משימת חיים
דוד אחראי על עולמות התוכן, האריזה והרכש

פוסטים של דוד
ספי מיור, יזם ומנהל

ספי מיור, יזם ומנהל

יזם חברתי בתחום המזון והקיימות. ספי הצטרף לדוד עובדיה לאחר שנים של קידום קהילת מזון טוב וביחד הם מפעילים את האורגני. ספי אחראי לתחומי הניהול ופיתוח עסקי

מאיה שיבי דיקר, קשרי לקוחות

מאיה שיבי דיקר, קשרי לקוחות

חוקרת ומיישמת של אורח חיים פשוט ובריא בביתה, מאיה היא אמא לתינוק שעובדת בעיקר מהבית. היא אחראית על קליטת לקוחות חדשים ושירות שוטף. הרגישו חופשיים לשאול כל שאלה