יוזמה לקידום חקלאות בת קיימא

האורגני הוא עסק חברתי שהוקם על מנת לענות על צורך מהותי. אנו פועלים לטיפוח צרכנות מודעת וירוקה וחיבור יצרנים וחקלאים זעירים ומקומיים עם צרכני הקצה.

אנו מספקים שירות של חיבור ישיר עם חקלאים מכל הארץ שעוסקים בחקלאות בת קיימא ומטפחת אדמה. השירות שלנו מאפשר לחקלאים לפנות את עניינם משירות לקוחות, קבלת הזמנות, אריזה, חיוב ומשלוחים ומאפשרת לחקלאים בעסוק במה שהם בחרו לעשות – טיפוח אדמה בריאה ומזינה.

לקוחותינו הם חברי הקהילה שמעוניינים במזון אורגני, מקומי, או בקשר ישיר יותר עם מקור המזון שלהם: עסקים וארגונים, קבוצות וקהילות, ולקוחות מזדמנים. לכולם אנו מעניקים יחס אישי מלא. הלקוחות שלנו מרגישים את החשיבות גבוהה שאנו שמים על שירות אדיב ומקצועי. אפשר להרגיש זאת בכל סל הזמנות.

 

חקלאים קהילתיים ואורגניים

האורגני הפך ב2012 לאחד העסקים החברתיים הראשונים שחבר בארגון פרמקלצ'ר ישראל ונושא את תו הארגון, אודות לתמיכת המיזם בתרבות ישראלית מקיימת, תוך קידום חקלאי פרמקלצ'ר מקומיים והפצת מודעות לנושא מתוך תחושת שליחות חברתית.

לטעמנו המותג אורגני אינו משקף כראוי את איכותם של פריטים מחקלאות פרמקלצ'ר שכן איכות פריטים אלה גבוהה יותר. חשוב לדעת שחלק מחקלאי הפרמקלצ'ר איתם אנו משתפים פעולה אינם תחת פיקוח אורגני – אלה תמיד יהיו חקלאים שאנו בחרנו באופן אישי ושמחים להמליץ עליהם בחום כעוסקים בחקלאות בת קיימא.
למען הסר ספק, במקרה שפריט מסוים מתוכנן להגיע ממקור מומלץ שאינו תחת פיקוח אורגני אנו נוהגים לסמן 'חקלאות מקיימת' במידע על הפריט.

כמו כן, על כל פריט בחנות היוזמה מצוין שם הספק או החקלאי ממנו מתוכנן הפריט להגיע.
אנו מעודדים אתכם להכיר את חקלאי הקהילה בבלוג החקלאים או בקבוצת הפייסבוק

 

חברי צוות האורגני

דוד עובדיה, יזם האורגני - אורז ראשי

דוד עובדיה, יזם האורגני - אורז ראשי

אחרי שנים על עבודה בענף המוסיקה, מהפך בריאותי משפחתי-אישי הביא אותי לחקור את נושא התזונה והבריאות לעומקו. התגליות הביאו אותי פעם אחר פעם להכיר בכך שמזון טוב הוא מפתח לבריאות ואיכות חיים. עזבתי משרה נוחה והקמתי את האורגני עם מטרה ברורה מול עיני – ליצור מציאות של שפע, לחזק תרבות צריכה ירוקה ולעודד חקלאים ויצרנים זעירים. עבורי, העשייה שלי בהאורגני זו משימת חיים
דוד אחראי על עולמות התוכן, האריזה והרכש

ספי מיור, יזם ומנהל כללי

ספי מיור, יזם ומנהל כללי

יזם חברתי בתחום המזון והקיימות. ספי הצטרף לדוד עובדיה לאחר שנים של קידום קהילת מזון טוב וביחד הם מפעילים את האורגני. ספי אחראי על הניהול השוטף ופיתוח האתר

מאיה שיבי דיקר, קשרי לקוחות

מאיה שיבי דיקר, קשרי לקוחות

חוקרת ומיישמת של אורח חיים פשוט ובריא בביתה, מאיה היא אמא לתינוק שעובדת בעיקר מהבית. היא אחראית על קליטת לקוחות חדשים ושירות שוטף. הרגישו חופשיים לשאול כל שאלה

ארי רזניק, אריזה וקשרי חקלאים

ארי רזניק, אריזה וקשרי חקלאים

אנה שטרן, צוות אריזה

אנה שטרן, צוות אריזה

ירון שרמן, אריזה ולקטות

ירון שרמן, אריזה ולקטות

הסלים המומלצים שלנו

מקדמים חזון למציאות

כולנו מחפשים את סודות הבריאות, האושר וההצלחה. את הנוסחה הפלאית שתבטיח לנו הרבה בריאות ונחת מהר.
רובנו ככולנו מנסים שיטה כזו או אחרת, במיטב הכלים והמשאבים העומדים לרשותנו ומשיגים תוצאות כאלה ואחרות. ברוב המקרים המאמצים שלנו משיגים פחות ממה שקיווינו וזאת אף על פי שהשקענו והתאמצנו הרבה.

לפני למעלה מחמש שנים כשמחלה הייתה בפתח ביתנו ואיימה על השקט בבית, נאלצנו לשנות את אורח חיינו באופן מיידי ולקבל החלטות שישפיעו על עתידנו וזה לא היה קל. בצר, נאלצנו להיפרד מהמזון המתועש שהיה חביב ביתנו ולמצוא דרכים טובות וקלות אבל עדיין אפקטיביות לעטוף את עצמנו במזון ממקורות טובים והרבה כיוון שרצינו בשינוי והאמנו בו.

בעולם היצירה, האומנות והכתיבה (ובכל תחום למעשה), ישנו מושג שמכונה "דלות החומר",כשהכוונה היא שדווקא כשהמשאבים שלנו מוגבלים ודלים, יש לנו אפשרות להיות יצירתיים יותר.

במקרה שלנו זה מאה אחוז עבד. ובגדול.

רוצה אורח חיים פשוט ונקי

אנחנו מזמינים אותך לעשות את המהלך שישפר את חיי המשפחה כולה
ניהול עצמי למנוי